Zaproszenie do konsultacji biznesowych!

Zapraszamy wszystkich chętnych innowatorów na konsultacje biznesowe, mające na celu uzyskanie informacji dotyczących planowanego zamówienia polegającego na opracowaniu systemu automatycznej weryfikacji wieku gracza w maszynach samoobsługowych do sprzedaży gier i loterii LOTTO w oparciu w szczególności o analizę obrazu z kamery przemysłowej w ramach drugiej edycji GovTech Polska.

 

22 maja 2019, Kraków, Konferencja Impact CEE / Cracow Tech Week


Opis wyzwania

W całej Polsce w punktach LOTTO dostępnych jest ponad 500 maszyn samoobsługowych do sprzedaży gier i zdrapek LOTTO. Produkty LOTTO mogą być sprzedawane tylko osobom pełnoletnim, co oznacza, że w przypadku sprzedaży z maszyny samoobsługowej, musi być ona nadzorowana przez pracowników punktu sprzedaży. A gdyby maszyna była w stanie sama zweryfikować czy gracz jest pełnoletni?

 

Czy można nauczyć maszynę weryfikacji wieku gracza przy pomocy analizy obrazu z kamery przemysłowej i przy użyciu odpowiednich algorytmów?

 

Wyposażenie maszyn samoobsługowych w odpowiedni system umożliwi także Totalizatorowi Sportowemu ich umieszczenie w punktach lepiej przystosowanych do samoobsługi, a w konsekwencji pozytywnie wpłynie na sprzedaż i co za tym idzie – na przekazywanie jeszcze większych środków na rozwój polskiego sportu oraz wsparcie kultury.

 

Założeniem jest zwiększenie dostępności gier liczbowych i zdrapek Totalizatora Sportowego poprzez upowszechnienie samoobsługowych maszyn vendingowych potrafiących w pełni automatycznie zweryfikować wiek gracza.Wraz z upowszechnianiem się sprzedaży bezobsługowej w punktach handlowych (sklepach, supermarketach etc.) Totalizator Sportowy chce wykorzystywać technologie kognitywne i machine learning w celu budowy urządzenia, przeznaczonego do bezobsługowej sprzedaży produktów przeznaczonych dla osób w wieku 18+.

 


Optymalne rozwiązanie to…

Optymalne rozwiązanie to system, który zweryfikuje wiek klienta gier oraz zdrapek, przy jednoczesnym zapewnieniu jego anonimowości. Mechanizm weryfikacji powinien w pierwszej kolejności rozpoznać wiek gracza wykorzystując analizę obrazu z kamery przemysłowej zamontowanej w urządzeniu samoobsługowym Totalizatora Sportowego.

 

W zależności od wykrytego wieku i pewności co do jego określenia, system powinien zasugerować kolejne kroki – uruchomienie pogłębionych metod weryfikacji wieku lub wydanie pozwolenia na grę. Wykonawca ma za zadanie zaproponować pogłębione metody weryfikacji wieku oraz dokonać ich wyceny. Metody takie oparte mogą być np. o czytnik dowodów osobistych lub inne sposoby, których zarówno koszt zastosowania oraz skalowalność będą podlegać ocenie.

 

Kluczowe funkcje systemu:

 • Automatyczna weryfikacja wieku osób stojących przy automacie samoobsługowym poprzez analizę obrazu
 • Wyświetlenie komunikatu klientowi (np. popatrz w kamerę, brak możliwości weryfikacji wieku, weryfikacja negatywna – okaż dokument tożsamości)
 • Alternatywna metoda weryfikacji wieku (np. skan dowodu osobistego)
 • Komunikacja z administratorem
 • Panel sterowania systemem z dostępny ze standardowego urządzenia mobilnego
 • Opis sprzętu i łącz wymaganych do realizacji powyższych procesów
 • Na system mogą składać się: oprogramowanie, czujniki, czytniki różnego rodzaju, kamery i serwer centralny do którego oprogramowanie zainstalowane w urządzeniu samoobsługowym łączy się siecią Internet. Całość powinna mieścić się w posiadanych przez Totalizator maszynach samoobsługowych.

 

Wskaźniki skuteczności wdrożenia:

 • Minimalizacja udziału człowieka w sprzedaży gier i loterii poprzez maszyny samoobsługowe
 • Wzrost sprzedaży gier liczbowych i loterii pieniężnych w maszynach samoobsługowych
 • Akceptacja regulatora rynku dla zaproponowanego rozwiązania

Jesteś gotów podjąć wyzwanie?

Zacznij od skonsultowania pomysłu Totalizatora Sportowego!

Zapraszamy wszystkich chętnych innowatorów na konsultacje biznesowe, mające na celu uzyskanie informacji dotyczących planowanego zamówienia polegającego na opracowaniu systemu automatycznej weryfikacji wieku gracza w maszynach samoobsługowych do sprzedaży gier i loterii LOTTO w oparciu w szczególności o analizę obrazu z kamery przemysłowej w ramach drugiej edycji GovTech Polska.

 

22 maja 2019, Kraków, Konferencja Impact CEE / Cracow Tech Week

 

Zgłoszenia można składać:

 • Osobiście, w miejscach i terminach jakie Zamawiający publikować będzie na swojej stronie internetowej
 • Za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres albert.pasek@totalizator.pl

Link do zgłoszenia: http://bit.ly/govtechlab


Przydatne dokumenty:

 1. Ogłoszenie o zamiarze przeprowadzenia konsultacji biznesowych (dialogu technicznego)
 2. Wstępne założenia konkursu na opracowanie systemu automatycznej weryfikacji wieku gracza w maszynach samoobsługowych do sprzedaży gier i loterii LOTTO w oparciu w szczególności o analizę obrazu z kamery przemysłowej
 3. Strona postępowania ofertowego

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o konkursach i programie GovTech Polska, zostaw swój adres mailowy: