Podsumowanie II edycji GovTech Polska

KALENDARIUM 2019

 

 

 

13 grudnia zakończył się proces oceny złożonych projektów w I etapie programu. Zamawiający wybrali najbardziej kreatywne pomysły, które mają potencjał i szansę na wdrożenie. Na tym etapie finaliści otrzymają nagrody finansowe oraz zaproszenie do II etapu, jakim będzie prototypowanie rozwiązań.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3 grudnia zostaliśmy laureatem nagrody głównej Orły Innowacji Projekt 2019” Rzeczpospolitej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

28 listopada zakończyło się składanie projektów przez Wykonawców w odpowiedzi na postawione wyzwania (I etap programu).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

21 listopada uczestniczyliśmy w Konwencie Informatyków Polski Zachodniej w Międzyzdrojach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14 listopada byliśmy gośćmi prestiżowego #GovTechSummit w Paryżu – wydarzenia zrzeszającego najzdolniejszych innowatorów i decydentów rządowych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

30 października został zamknięty etap zgłoszeń do programu. Zgłoszeń było ponad 600! 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

24 października zakończyliśmy naszą trasę RoadShow GovTech, podczas której spotykaliśmy się w całej Polsce z innowatorami zainteresowanymi wystartowaniem w konkursach. Odwiedziliśmy Rzeszów, Katowice, Szczecin, Bydgoszcz, Wrocław, Białystok, Kraków, Lublin, Łódź i Gdańsk.

 

 

 

 

 

 

 

 

22 października Rada Ministrów zaakceptowała uchwałę w sprawie programu GovTech Polska. Przyjęła program jako stały, decydując o jego kontynuacji w kolejnych latach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

18 października dzięki zaproszeniu GovInsider mieliśmy szansę przedstawić polski GovTech w Tajlandii. W siedzibie United Nations na GovInsider Live spotkało się ponad 800 pionierów technologicznych i globalnych innowatorów odpowiedzialnych za decyzje polityczne, finansowe i technologiczne w administracji, służbie zdrowia, edukacji, transporcie i infrastrukturze.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11 października na jednej z największych konferencji UX-owych w Europie UX Poland podzieliliśmy się swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie aktywacji pomysłów obywatelskich w sektorze publicznym.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7 i 8 października byliśmy na Kongresie 590 w Jasionce. Rozmawialiśmy o tym, jak GovTech Polska odczarowuje zamówienia publiczne i jakie wyzwania czekają na wszystkich innowatorów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3 października rozpoczęliśmy cykl videotutoriali dla Wykonawców przybliżających przebieg konkursów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 października Justyna Orłowska, dyrektor programu GovTech Polska, odebrała nagrodę Digital Shapers 2019. To lista wyróżniająca wybitne osobowości cyfrowego świata i nowych technologii w Polsce, lista liderów, których wiedza, umiejętności i kompetencje związane z cyfryzacją, zbliżają Polskę do statusu wiodącego centrum technologiczno-innowacyjnego w Europie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

27 września zorganizowaliśmy konferencję pt. GovTech. Programowanie cyfrowej przyszłości administracji w Ministerstwie Cyfryzacji, na której zaprezentowaliśmy narzędzia GovTech takie jak: platforma konkursowa, Cyfrowa Piaskownica Administracji, System Zapewniania Usług Chmurowych (ZUCH) czy Platforma Aplikacji Wspólnych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14 i 15 września na największym hackathonie w Europie HackYeah zorganizowaliśmy pierwszą międzynarodową obywatelską burzę mózgów dot. problemu malejących zasobów wodnych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Równolegle w Polsce i Nigerii ponad setka obywateli opracowywała innowacyjne rozwiązania zapobiegające kryzysowi dostępności wody. Uczestników burzy odwiedził premier Mateusz Morawiecki. Samemu hacathonowi towarzyszyły debaty oraz spotkania Zamawiających z programistami w specjalnej strefie GovTech.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12 września wystartowały zgłoszenia do wyzwań programu GovTech Polska – Aktywuj Pomysły!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4 września podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy ogłosiliśmy pierwszych 5 wyzwań, od: Urzędu Patentowego RP, Kancelarii Senatu, PKN Orlen, spółki Tauron Polska Energia i PKP Informatyka wspólnie z PKP Intercity.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13 sierpnia w Google Campus w Warszawie zorganizowaliśmy pierwszą obywatelską burzę mózgów pt. “Smart podróż – Smart PKP. Kilkudziesięciu chętnych opracowywało rozwiązania usprawniające proces podróży koleją.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2 lipca wraz z Ministerstwem Cyfryzacji podpisaliśmy Memorandum o współpracy z brytyjską Government Digital Service (GDS), potwierdzając tym kolaborację dwóch firm z sektora GovTech (Government Technology) w Europie. W spotkaniu uczestniczyli ambasador Wielkiej Brytanii w Polsce Jonathan Knott, minister cyfryzacji Marek Zagórski i dyrektor GovTech Polska Justyna Orłowska.

 

 

 

 

 

22 maja, podczas konferencji Impact CEE miały miejsce pierwsze w tym roku dialogi techniczne. Z chętnymi do współpracy z sektorem publicznym przedsiębiorcami spotkali się między innymi Ministrowie Jadwiga Emilewicz i Marek Zagórski.