Konsultacje biznesowe zakończone!

Informacje podsumowujące konsultacje biznesowe

 

  1. Informacja o zakończeniu konsultacji
  2. Protokół z konsultacji

Opis wyzwania

Mamy coraz mniej czasu. Kierowcy coraz chętniej korzystają z aplikacji mobilnych, dzięki którym płacą za paliwo przy dystrybutorze, nie wchodząc na stacje. Dla ORLENu ważne jest, żeby płatności wykonywane za pomocą telefonu przebiegały szybko i bezpiecznie. Dlatego Koncern poszukuje rozwiązania, które w zautomatyzowany sposób będzie weryfikowało tankowany pojazd.

 

Ma to szczególne znaczenie w przypadku transakcji flotowych, gdzie karta przypisana jest do konkretnego pojazdu i szybka weryfikacja jest gwarancją uniknięcia fraudów. Proponowane rozwiązanie powinno uwzględniać ograniczenia wynikające z RODO. Dla Koncernu ważne będzie też znalezienie technologii łatwo skalowalnej na ponad 1700 stacji w Polsce i działającej bez względu na warunki atmosferyczne.

 


Optymalne rozwiązanie to…

Optymalne rozwiązanie to mechanizm umożliwiający automatyczną identyfikację pojazdów firmowych przypisanych do kart flotowych dla kierowców realizujących płatności przy dystrybutorze przy użyciu aplikacji mobilnej dla klientów biznesowych (flotowych). Weryfikacja powinna identyfikować pojazd, który dokonał tankowania z całkowitym pominięciem lub ewentualnie minimalnym udziałem kierowcy czy obsługi stacji paliw.

 

W wyniku realizacji zamówienia i wdrożenia mechanizmu sprawnej identyfikacji pojazdu tankowanego, spodziewamy się zwiększenia zainteresowania klientów biznesowych wykorzystaniem mechanizmu płatności bezobsługowych przy wykorzystaniu kart flotowych. W efekcie klienci PKN ORLEN zauważą krótsze kolejki zarówno w sklepie jak i przy samych dystrybutorach. Wdrożenie nowego mechanizmu pozwoli na uproszczenie i zautomatyzowanie dotychczasowego sposobu weryfikacji tankowanych pojazdów przy zachowaniu wysokiej satysfakcji klientów z korzystania z tej aplikacji.

 

Wskaźniki skuteczności wdrożenia:

  • Identyfikacja tankowanego pojazdów na poziomie >95%;
  • Pozytywna ocena właścicieli firm flotowych oferowanego rozwiązania (tzw. user experience) na poziomie >70%  przebadanych klientów (zostanie przeprowadzona ankieta);
  • Integracja z aplikacjami mobilnymi PKN ORLEN.

Link do zgłoszenia: http://bit.ly/govtechlab


Przydatne dokumenty:

  1. Wstępny opis przedmiotu konkursu wyzwania PKN Orlen

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o konkursach i programie GovTech Polska, zostaw swój adres mailowy: